Kıbrıs’ın En Güzel Üç Plajı

Akdeniz tüm dünyada tatil denilince akla gelen ilk bölgelerden biri. Akdeniz tatillerinin en keyiflileriyse tabi ki bir ada olan Kıbrıs’ta yaşanıyor. Akdeniz’in en büyük üçüncü adası olan Kıbrıs kendine has kültür yapısı, tarihi mekânları, doğal güzellikleri, mutfağı, casinoları ve gece hayatı ile yıl boyunca turistler tarafından ziyaret ediliyor. Ancak Kuzey Kıbrıs’ın en fazla ziyaretçi çektiği dönem tabi ki yaz ayları. İlkbahardan başlayarak ziyaretçi akınına uğrayan ada yaz aylarındaysa en yoğun dönemini yaşıyor. Kıbrıs’ın yaz tatili konusunda bu denli çok tercih edilmesinin en önemli sebebiyse tabi ki ev sahipliği yaptığı birbirinden güzel plajlar. Kıbrıs plajları için Akdeniz’in en güzel plajları bile diyebilmek mümkün. Ufukta Kıbrıs tatili görünüyorsa adaya gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken en güzel üç Kıbrıs plajını sizler için derledik.

Escape

Yavuz Çıkarma Plajı ismi ile de bilinen Escape Plajı adanın hem en güzel hem de en popüler plajlarından biri. Giriş ücreti olmayan plaj özellikle su sporları yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri. Plajda deniz bisikleti, kano, scuba diving gibi birçok su sporu yapma olanağı sunuluyor. Ayrıca plajda çok sayıda kafe, restoran ve bar da var, Yani hem denize girip, hem eğlenip hem de bir şeyler yemek için Escape en doğru adres.

Glapsides

Gazimağusa’dan 5 kilometre kadar uzaklıkta bulunan Glapsides de kum plajının yanı sıra su sporları açısından sunduğu imkânlarla da tercih edilen bir plaj. Bu arada plajda plaj voleybolu turnuvaları da düzenleniyor.

Altınkum

Afrodit’in doğduğu yer olarak bilinen kumsalın incecik altın rengi kumları, tertemiz denizi insanın üstünde adeta büyüleyici bir etki bırakıyor. Caretta caretta kaplumbağalarının üreme alanlarından biri olan plajın doğası kusursuz denilecek şekilde iyi korunmuş.

Cevap bırakın