Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Akdeniz’de ülkemizin güneyinde yer almakta olan Kıbrıs iki bölümden oluşmaktadır. Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs olarak ikiye ayrılmış olan ada çok farklı kültürlerden milletleri barındırmaktadır. Özellikle Kuzey Kıbrıs’ın ekonomisini ayakta tutan beş yıldızlı büyük otelleri , kumarhaneleri ile turizm yapılan Kuzey Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa dır. Her yıl yaz dönemi binlerde turistin gittiği Kıbrıs tatilcilerin ilgi odağı olmaktadır. Özellikle Türkiye’den de çok fazla turist gitmekte tatil yeri tercihinde üst sıralarda yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs beş adet farklı şehrin yönetildiği bölgedir. Kuzey Kıbrıs’ın en  çok turist çeken şehri Girne’dir. Akdeniz’in doğusunda yer alan Kıbrıs Sicilya ve sardunya adasından sonra gelen en büyük üçüncü bir adadır. Akdeniz iklimine sahip olan bu bölgenin her mevsimde tatil için gidilmesi uygundur. İklim olarak yarı kurak iklime sahip olan  doğa güzellikleri ile insanı büyülemekte ve tatil tercihinde özellikle Türkiye’den de yoğun ilgi odağı hakline gelmiştir. Özellikle adanın yemek kültüründe de farklılıklar gözlenmektedir. Tatil için bu bölgeye gittiğinizde mutfağı hakkında fikirler edinebilirsiniz.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Eski zamanlarda genellikle panayır olarak bilinen eğlence yerleri günümüzde halen festival adı altında çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapan Kıbrıs genellikle bölgeye özgü üretim yapılan ürünlerin isimlerini kullanarak festivaller organize edilmiştir. Bu festivallerden bazıları Kuzey Kıbrıs Bellpais müzik festivali, Mağusa kültür sanat festivali, Kıbrıs tiyatro festivali, Uluslar arası zeytin festivali, Güzel yurt portakal festivali, İskele festivali gibi bir çok festival düzenlenmektedir.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs otelleri arayışınız için rezervasyon yaptırarak ister yer ayırtabilir isterseniz Kıbrıs otelleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Güzel bir tatil için kalacağınız otelin nitelikleri tatilinizi olumlu ya da olumsuz etkilemesi bakımından Kıbrıs otellerini araştırmanız faydalı olabilmektedir.  Kıbrıs otellerinde müşteriler için en iyi imkanlar sağlanmakta müşterilerin konforu ve rahat her zaman en üst seviyede tutulmaktadır. Bu harika özelliklere sahip olan bölgede güzel bir tatil ve seyahat yaparak bol enerji toplayabilir, bölge hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir harika iklimi, doğa güzellikleriyle birlikte kültürel olarak verimli bir tatil geçirebilirsiniz.

Kıbrıs ve Kıbrıs Otelleri

Cevap bırakın