Güneş Kremi Vücuda Ne Zaman Sürülür?

Güneş Kremi Vücuda Ne Zaman Sürülür?

Güneş kremi özellikle yaz aylarında kullanmanız gereken bir üründür. Hassas bir cilde sahipseniz eğer kesinlikle dışarı çıktığınız zaman güneş kremi sürmeden çıkmamanız gerekmektedir. Çünkü güneş ışınları cildiniz için oldukça zararlıdır. Özellikle öğle saatlerinde cildinizi, yüzünüzü korumadan dışarı çıktığınız zaman güneş ışınları direkt olarak yüzünüze temas ettiği takdirde cilt lekesi meydana gelebilir. Güneş lekelerinin oluştuğu zaman tedavi aşaması oldukça zordur yüzde ki lekelerin tamamen geçmesi zaman zaman zorluklara neden olabilir. Bu yüzden cildinizde ve yüzünüzde leke olmasını istemiyorsanız hem sabah saatlerinde evden çıkarken hem de öğlen saatlerinde güneş kremini yüzünüze sürerek kendinizi ve cildinizi koruyabilirsiniz. Tatil zamanınız geldiğinde de mutlaka sizi koruyacak ve leke bırakılmasını önleyecek güneş kreminizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Hangi saatlerde Güneşe Çıkılmalıdır?

Dilemiş olduğunuz ve kendinizi korumuş olduğunuz her saat dışarı çıkabilirsiniz. Fakat öğle saatleri esnasında dışarı çıkmanız güneş ışınlarının dikey konumunda olmasından dolayı akşam ve sabah saatlerine göre daha fazla zararlı bir durumda olabilir. Bu sebepten dolayı öğlen saatleri geldiği zaman dışarı çıkmamaya biraz daha özen göstermeniz gerekmektedir. Eğer ki dışarıya çıkmak isterseniz güneş kreminizi yanınıza alarak kendinizi koruma altına aldıktan sonra dışarıya çıkmanız gerekmektedir. Tatile Kıbrıs beldesine gittiğiniz zaman diğer yerler ile karşılaştırıldığı zaman oldukça sıcak ve güneşlidir. Kıbrıs’a tatile gidiyorsanız eğer yanınıza mutlaka güneş kremi alınız.

Güneş Kremi Kaç Faktörlü Olarak Alınmalıdır?

Güneş kremini cildinizin hassaslığına göre 50 ya da 30 faktör ya da 20 faktör alabilirsiniz. Özellikle yüzünüz için +50 faktör korumalı olan güneş kremleri daha iyi ve daha fazla koruma sağlamaktadır. Gün içerisinde önce sabah ve daha sonra öğleden sonra 1 ya da 2 gibi tekrardan yenileyebilirsiniz. Marka olarak bir çok marka günümüzde yer almaktadır. Dilediğiniz her markayı alabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evli çiftler için balayı tatilinde daha sonradan kötü bir anı bırakmamak adına güneş ışınlarından kendinizi koruyarak lekesiz bir yaşam sürebilirsiniz.

Cevap bırakın