Deniz Tatili İçin 5 Neden

Tatil denince hemen hemen herkesin aklına ilk deniz, güneş ve kum gelir. Üstte masmavi gökyüzü ve güneş, ayaklarının altında  ferahlatan kum ve karşıda berrak deniz tatili iki kat daha güzel hale getirecektir. Özellikle de boğucu sıcak yaz aylarında insanlar, serinlemek ve bunaltıcı sıcak havadan kaçmak için fırsat buldukça kendilerini denizin ılık sularına bırakırlar.

Deniz, güneş ve kum keyfinin en iyi yaşandığı yerlerden biri olan Kıbrıs,  balayı yapmak isteyenler için güzel bir seçim olur.  Deniz insanları hem eğlendirir hem de insan vücudunun ihtiyaç duyduğu gerekli mineralleri karşılar.

Deniz Tatili Faydaları Nelerdir?

Tüm sene yoğun bir şekilde çalıştıktan sonra deniz tatili size ve ailenize çok iyi gelecektir.

  1. İlk olarak deniz suyu psikolojik hastalıklara ve depresyona iyi gelir. Bol bol alınan oksijen ve enerjiyle taze kan pompalar ve kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissederek ve zihninizi tazeler. Deniz tatili daha enerjik ve mutlu bir şekilde keyifle vakit geçirmenizi sağlar.
  2. İkinci neden ise, deniz tatili kilo vermek isteyenler veya vücut kilosunu dengede tutmak isteyenler için birebirdir. Yüzmek kan dolaşımını hızlandırarak hızlı kilo vermenize de olanak sağlar. Kum da yürüyüş yapmak kan akışını hızlandırır ve bacak kaslarını güçlendirerek romatizmaya ve kireçlenmeye iyi gelir.
  3. Deniz tatili ayrıca kendinizi yenilemek için iyi bir fırsattır. Denizin içinde bulunan çeşitli mineraller vücut hastalıklarına da iyi gelmektedir ve doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Solunum yollarını ferahlatır ve sizi doğal bir şekilde tedavi eder.
  4. Güneş bilindiği gibi D vitamini alımı çok önemlidir. Deni tatili sırasında bol bol alınan güneş ile sağlam kemik yapısına sahip olur ve vücudunuzun D vitamini ihtiyacını karşılarsınız. Ancak, öğlen sıcağındaki güneş ışınlarından kaçınmalı ve mutlaka güneş kremleri kullanılmalıdır.

Beşinci neden ise deniz suyu cildi güzelleştirir ve cilt üzerindeki ölü derileri ve hastalıkları tedai eder. Tahriş, egzama ve islik gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Kepeklenmeyi ve yağlanmayı önleyerek saç sağlığını korur. Balayı içinde iyi bir seçimdir.

Cevap bırakın