Tatil İçin Bavul Toplamayı Kolaylaştıracak Etkenler 

Tatil İçin Bavul Toplamayı Kolaylaştıracak Etkenler

Tatile çıkmak pek çok kişinin heyecanla beklediği bir olaydır. Seyahat planları yapılır, kalınacak yerler ayarlanır ve biletler alınır. Ancak tatilin bir de bavul hazırlama kısmı vardır. Çoğu kişi için bavul hazırlamak zor bir eylem haline gelir. Kıbrıs tatili yapacak olan da iki günlüğüne yakın bir yere gidecek olan da bavul toplamaktan hoşlanmaz. Bu nedenle bavul toplamayı kolaylaştıracak olan etkenlerin bilinmesi çok işe yaramaktadır. Bu ipuçları sayesinde bavul toplamak çok daha kolay olacak aynı zamanda tatilde ihtiyaç duyulabilecek şeyler de unutulmamış olacaktır.

Valiz Boyunu Doğru Seçmek Önemlidir

Tatil için bavul hazırlarken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, doğru valiz boyu seçmektir. Eğer çok uzun süreli bir seyahat planı yoksa o zaman büyük boy valizlerden uzak durmak mantıklı olacaktır. Bu sayede daha en baştan fazla ve gereksiz yüklerden arınma sağlanır. Ancak yapılacak olan tatilin süresine göre ya da tatilin içeriğine göre büyük boy valiz tercih etmek zorunda olanlar olabilir. Mesela balayı tatiline çıkanlarla uzun süreli doğa tatiline çıkanlar için aynı boy valizler fayda sağlamayabilir. Bu durumda da valize konacaklar listesi hazırlanmalıdır ve gereksiz olan eşyaları almaktan kaçınılmalıdır.

Valizi Hazırlama Aşaması

Valizi hazırlamadan önce bir liste yapmak işleri oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu liste hazırlanırken kişiler listeye ekledikleri malzemelere oldukça dikkat etmelidirler. Gerçekten o eşyaya ihtiyaçları olup olmadıklarını düşünmelidirler. Listenin başına en elzem olan eşyaları koymalıdırlar. Sonrasında eğer yer kaldıysa o zaman birkaç parça daha eşya ekleyebilirler. Önemli olan valizi çok gereksiz eşyalarla doldurmamak ve tatil boyunca kullanılmayacak eşyaları yük haline getirmemektir. Valize konulacak eşyalar belirlendikten sonra o eşyaları valize yerleştirirken de birkaç ipucundan faydalanılabilir. Kıyafetleri katlamak yerine rulo yapmak, rulo yaparken kıyafet torbalarından yararlanmak, vakumlu poşet kullanmak, streç filmlerle şampuan benzeri malzemelerin ağızlarını kapatmak faydalanılabilecek ipuçlarından birkaç tanesidir. Bu şekilde hem bavul alanı daha verimli kullanılmış olur hem de bavula konulan malzemeler korunmuş olur. Bavulunuzdaki eşyaların hasardan uzak kalması için onları iyi yerleştirmeyi unutmayın.

Cevap bırakın