Akdeniz Bölgesinde Tatil Yapılacak Yerler

Akdeniz Bölgesinde Tatil Yapılacak Yerler

Türkiye’nin birçok yerinde ve bölgesinde tatil imkânı bulabileceğiniz ve tatilinizi yapabileceğiniz yerleri bulabilirsiniz.  Bu yerleri tercih ederek daha rahat ve eğlenceli tatil geçirmek sizin elinizde olacaktır.

Akdeniz de Tatil Yapmanız Gereken Yerler  

Akdeniz  yazın birçok fırsatı bir arada bulabileceğiniz aktivitelerin olduğu yerleri ve güzellikleri  barındırır

Antalya- Türkiye de en önemli turistik yerlerden biridir. Doğası, denizi ve sıcaklığı ile eğlence mekânları ile sevilen ilçe Antalya da tatil yapmak bir ayrıcalıktır. Antalya’nın ilçesi Alanya da gezilecek turistik ve tarihi kültürel açıdan zengin bir yerdir. Kalesi mağaraları ve birçok tarihi özelliklere sahip antik bir şehir olarak burada tatil fırsatı bulabilirsiniz. Antalya’nın Kemer ilçesi de turistik ve tatil için birçok aktivitelerin yapılabileceği disko barlar, plaj ve denizi ile tatilinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Kalkan-  Körfezi ve koyları ile oldukça beğenilen tatil beldesinde eski Rum evleri ve yat limanı bulunur. Balık lokantaların da çeşitli lezzetleri tadacağı restoranlar bulunmaktadır.

Anamur- Mersin’e bağlı Anamur ilçesinde iyi bir tatil yapmak isteyenler için önemlidir. İster balayı için gidin isterseniz dinlenmek için Anamur da birçok doğal güzelliklerin olduğu yerde gezilmesi gereken yerler oldukça fazladır.

Finike- Akdeniz bölgesinde küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinen Finike portakalları ile meşhur bir yerdir. Kumsal ve denizi ile tatilinizi sakin geçireceğiniz yer olarak tavsiye edilir. Özel tekne turları ve eğlencenin sınırsız olduğu tatil mekânlarında sınırsız eğlencenin tadına varabilirsiniz. Yeni evli çiftlerin düşlediği Kıbrıs tatili ve güzel bir balayı geçirmek için yaz aylarını tercih etmektedirler. Güzel bir tatil geçirmek isteyenlere Akdeniz de yer alan tatil beldelerine gitmeleri tavsiye edilir. Herkesin bütçesine uygun tatil fırsatları bulunmaktadır.

Cevap bırakın