Plajda Okunabilecek Kitaplar Hangileridir?

Yaz tatillerin vazgeçilmezlerinden biri olan kitaplar insanı hem dinlendirir hem de keyifli bir tatil geçirmemizi sağlar. Karşınızda masmavi parlayan deniz, gökyüzünde güneş ve ayaklarınızın altında sıcacık kum varsa, eksik olan tek şey akıcı bir dili ve sürükleyici bir konusu olan bir kitaptır. işte plajda okunabilecek kitaplar.

Plajda Okunabilecek Kitaplar Hangileridir?

Plajda Okuyabileceğiniz Aşk Konulu Kitaplar?

İlk olarak, Sabahattin Ali’nin yazdığı ve dillerden düşmeyen “Kürk Mantolu Madonna” adlı kitabı, sizi adeta kitabın içine çekerek heyecanla okumanızı sağlayacak ve kitabı elinizden bırakamayacaksınız. Ayrıca, Sabahattin Ali’nin yazmış olduğu ve “Kürk Mantolu Madonna” kadar etkileyici olan ve adeta kendinizi bambaşka bir dünyada bulabileceğiniz bir diğer kitabı olan “Kuyucaklı Yusuf”u da okumakta fayda var.

Elif Şafak’ın “Aşk” adlı kitabı, etkileyici dili ve farklı konusuyla sizi plajın sıcacık kumlarından alıp deniz gibi serin bir aşkın gölgesine götürür.

Plajda Okunabilecek Kitaplar Hangileridir? - plajda yapılabilecek şeyler

Plajda Okunabilecek Yabancı Kitaplar Nelerdir?

Dünya klasiklerinden biri olan ve adı hiç eskimeyen “Don Kişot’u’’ okumadıysanız, plajda tatil keyfinize keyif katacak bu kitabı bir an önce almalısınız. Gerçeklik ve hayal arasında sıkışıp kalan ve kendi zihninde yarattığı bir dünyada yaşayan Don adlı karaktere hem gülecek hem de empati kurup, onun trajikomedisine ortak olacaksınız.

Biraz da hüzünlenip kitabın içine dalmak isteyenler, Aya Kito’nun “Bin Damla Gözyaşı” adlı kitabı sizi bir genç kızın yaşam öyküsünün içine götürecek ve gözyaşlarınız Aya’nın bu günlüğünde yazdığı ve gizlice akıttığı gözyaşlarına karışacak. Aya’da spino-serebellar ataksi hastalığı vardır ve vücudu günden güne zayıfladıkça ruhunu güçlü tutmaya ve hayata tutunmaya çalışır; bunu da günlüğüne, yüzleştiği hastalıkla mücadelesini ve yaşama sevincini yazarak yapar.

Plajda Okunabilecek Kitaplar Hangileridir? - plajda okumalık kitaplar

Plajda, hem eğlenebileceği hem de gülebileceği bir kitap arayanlar Daniel Defoe’nin “Robinson Crusoe” adlı kitabını şimdiden okunacaklar listesinin ilk sırasına koyabilirler. Kitaptaki olaylar ıssız bir adada geçer ve Robinson bu adada zorluklarla mücadele ederek tek başına yaşamak zorunda kalır. Jonathan Swift’in “Gulliver’in Seyahatleri” adlı kitabı gibi, “Robinson Crusoe”da kapitalizmi anlatan bir kitaptır.

Kıbrıs gibi muhteşem bir tatil bölgesindeyseniz veya balayı dönemindeyseniz, tatilinize renk ve eğlence katacak ve dinlendirecek bu kitapları kesinlikle yanınızdan ayırmamalısınız.

Cevap bırakın