Kıbrıs’a Hangi Mevsim Gidilir?

Ülkemizin güneyinde, Akdeniz’de bulunan bir ada olan Kıbrıs için Akdeniz’in en güzel adalarından biri demek pek de abartı sayılmaz. Doğal güzelliğinin yanı sıra binlerce yıldır yerleşim bulunması sebebiyle tarihi ile de etkileyici bir Akdeniz adası olan Kıbrıs dün olduğu gibi bugün de çok popüler bir gezi ve tatil destinasyonu durumunda. Adanın dillere destan gece hayatı, casinoları, plajları, dünyaca ünlü lezzetlerle dolu mutfağı adanın tatil konusunda bir cazibe merkezi olmasına yetiyor. Kıbrıs daha çok yaz tatilleri ile özdeşleştirilmiş bir destinasyon olmakla birlikte aslında tüm yıl boyunca ziyaretçileri kendine çekmeyi başarıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hemen hemen tüm kentleri turistik değer taşıyor ve bu kentlere yaz aylarının yanı sıra bayramlarda ve yılbaşında da ziyaretçi akını oluyor.

Kıbrıs bahar aylarından itibaren çok hareketli

Bir Akdeniz adası olması sebebiyle oldukça sıcak bir havaya sahip Kıbrıs ve bu sayede erken yaz tatilleri için de tercih edilebiliyor. Nisan-Mayıs aylarından başlayarak adaya turistler gidiyor. Özellikle fazla sıcaktan hoşlanmayanlar için bahar ayları Kıbrıs tatili yapmak için kesinlikle en uygun dönem. Yalnızca ilkbaharda değil sonbaharda da adanın havası muhteşem oluyor ve Eylül-Ekim ayları da yine tatil yapmak için tercih ediliyor.

Kıbrıs kış mevsiminde de hareketli

Kıbrıs’a hangi mevsim gidilir sorusunun yanıtı yaz gibi gelse de ada kış aylarında da hareketli. Özellikle de yılbaşı adanın en hareketli dönemlerinden biri. Sanatçılı Kıbrıs otelleri yılbaşında binlerce insanı adaya çekiyor. Ülkemizin ünlü sanatçılarının programları ile unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşamak isteyenler bu dönemde de Kıbrıs’a gitmeyi tercih ediyor. Yani Kıbrıs dört mevsim boyunca insanları kendine çekmeyi ve unutulmaz anlar yaşatmayı başarıyor.

Cevap bırakın