Gazimağusa’da Ulaşım

Kıbrıs özellikle ülkemizde çok sevilen tatil cennetlerinden biri. Yıl boyunca binlerce Türk Kıbrıs’a giderek unutulmaz tatil ve gezi deneyimleri yaşıyorlar. Her şehri ayrı doğal ve tarihi güzellikler sunan adanın en çok ziyaret edilen kentlerinden biri de Gazimağusa. Şehir özellikle tarihi zenginlikleri ile ön plana çıkıyor ve bu sebeple Kıbrıs’ın kültür turizmi konusunda en önemli merkezlerinden biri olarak anılıyor.  Kıbrıs’ın muhakkak görülmesi gereken şehirlerinden biri olan Gazimağusa Salamis Antik Kenti başta olmak üzere adanın en önemli tarihi mekânlarının birçoğuna ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra gece hayatı, mutfağı ile de haklı bir popülariteye sahip olan Gazimağusa’ya gidecekseniz ve kentte nasıl ulaşım sağlayacağınızı merak ediyorsanız işte yanıtları.

Türkiye’den Gazimağusa’ya nasıl gidilir?

Ülkemizden Gazimağusa’ya iki yolla gidebilmek mümkün, denizyolu ve havayolu. Ancak ne denizyolu ile ne de havayolu ile Gazimağusa’ya direkt ulaşım imkânı bulunmuyor.  Havayolu ile ulaşım için İstanbul, İzmir ya da Ankara gibi büyük şehirlerden kalkan ve Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’da bulunan Ercan Havalimanı’na inen uçaklara binip buradan karayolu ile Gazimağusa’ya geçiliyor. Denizyolu ulaşımı içinse Alanya ya da Mersin Taşucu Limanı’ndan kalkan feribotlar ile Girne’ye gidiliyor ve yine karayolu ile Gazimağusa’ya geçiliyor.

Şehir içi ulaşım

Gazimağusa Kıbrıs’ın küçük olarak tanımlanabilecek şehirlerinden biri ve bu sebeple kentte yürüyerek hemen her yere kolayca ulaşabilmek mümkün. Kentte ayrıca araç kiralama olanağı da bulunuyor. Yola çıkmadan önce Türkiye’den ya da vardığınızda kentte bulunan araba kiralama şirketlerinden araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Gazimağusa’da taksiler de hizmet veriyor. Makul ücretlerle çalışan taksilere binerek dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Yani Gazimağusa’da ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Cevap bırakın